Zima w naszym ogrodzie

Zima w ROD im. Jana Sobieskiego w Warszawie.

Spadł pierwszy śnieg i na działkach zrobiło się biało. Jest pięknie co widać na załączonych zdjęciach. Może nie tak jak wiosną czy latem, kiedy wszystko rozkwita, ale zima ma swój urok. Na terenie ogrodu „mieszka” mnóstwo ptactwa- sikorki, kruki, wrony, sroki. Działkowicze zimą dokarmiają ptactwo. Na zdjęciach widać różnorodne karmniki. Nawet na słupie wysokiego napięcia wisi słoninka dla sikorek.

W latach 60-tych, o czym pamiętają najstarsi Działkowicze hodowano białe gołębie. Widać było je z daleka, jak krążą nad działkami. Były także bażanty. I dzisiaj można na działkach spotkać jeża, wiewiórki. Są też koty, które są dokarmiane cały rok przez działkowiczów. Niektóre zostały adoptowane i mają już swoje domy.

Wchodząc na teren ogrodu działkowego zapomina się, że znajduje się on w tak dużym mieście jakim jest Warszawa. Zimą cisza, spokój, słychać śpiew ptaków. Przechodząc alejkami można zobaczyć altanki, które latem zasłaniają liście drzew. Koło budynku administracyjnego (patrz zdjęcie) stoją dwa wagony kolejowe, postawione w latach 50, kiedy to działki, PKP oddały w użytkowanie swoim pracownikom. Teraz po latach, większość z działek użytkują już dzieci i wnuki tych osób.

EJS